MESİAD YÖNETİM KURULU

 

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Yusuf Gecü’nün  ev sahipliğinde organize edilen iftar yemeğine; İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz, Güngören Kaymakamı Zeyit Şener, Güngören Belediye Başkanı Şakir Karaman, Kızılay Başkanı Ercan Tan, Malatya Spor Başkanı Adil Gevrek, MESİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

 

İftar yemeğinin açılış konuşmasını yapan MESİAD Başkanı Yusuf Gecü  MESİAD’ın kuruluş amacı ve projelerinden bahsederek, “Sektörün ihtiyacı olan yetişmiş insan konusunda yardımcı olmak için çeşitli kurslar düzenliyor ve bu kursları başarı ile bitiren kursiyerler ile iş adamlarını bir araya getirerek kalifiye personel noktasında üyelerimize ve sektöre destek sağlıyoruz. Modelist ve modelhane eğitimlerimizi çok önemsiyoruz. Merter’in fiziki  ve güvenlik sorunları ile üyelerimizin taleplerini kıramayarak çok yakından ilgilenmekteyiz. Güngören Kaymakamımız Sayın Zeyit Şener ile beraber Merter’in büyük sorunu olan trafik ve otopark sorununun çözüm için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sayın Hayri BARAÇLI’YI makamında ziyaret ederek  Merter’deki eski Büyükşehir ek binasını otopark bölümünü İspark kanalı ile Merterlilerin hizmetine sunacağı sözünü aldık.” Dedi.

 

“Mertersiz bir tekstil düşünülemez”

 

İftar yemeğinde konuşan İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz eğitimin önemine dikkat çekerek “Merter’siz bir tekstil düşünülemez. MESİAD hem Merter’in sorunları ile ilgileniyor hem de eğitim alanında faaliyetler gerçekleştiriyor. Sektörümüze kalifiye insan yetiştirmek bizim ana görevlerimizden bir tanesi.  Tekstil ve Hazır giyim olarak baktığımızda  30 Milyar dolara yakın ihracat söz konusu. Tekstil ve ham maddeleri olarak geçen yıl 10 milyar dolar geçen yıl ihracat gerçekleşti. Bu yıl 12 milyar dolar hedef koyduk.” Dedi.

 

“MESİAD’ın her zaman destekçisiyiz”

 

Güngören Kaymakamı Zeyit Şener ise konuşmasında MESİAD’ı her zaman desteklediklerini dile getirerek, “MESİAD’a bölgeye katkı sağlayacak tüm projelerinde destek olmaya çalışıyoruz. Bizler devlet olarak sizlerin işlerinizi kolaylaştırmak, önünüzü açmak adına elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz.” Dedi.

 

Protokol konuşmalarının ardından KOSGEB İkitelli Müdürü Özay Cebeci Kobi Gelişim Destek Programı Projeleri hakkında katılımcılara bilgi verdi. İftar Yemeğinin sonunda Modelist ve modelhane eğitimleri kapsamında sosyal sorumluluk projesine gönüllü destek veren öğretim görevlilerine ve bu projeye katkı sağlayan MESİAD personeline Kızılay Başkanı Ercan Tan, İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz, Güngören Kaymakamı Zeyit Şener ve MESİAD Başkanı Yusuf Gecü tarafından plaket takdim edildi.

 

İftar Yemeğinde MESİAD Geçmiş dönem başkanlarından rahmetli Halit Tuna da saygı ve rahmetle anıldı.