İTKİB Önderliğinde Yurt İçi Fuar Toplantısı Yapıldı

17 Temmuz 2018 tarihinde İTKİB Genel Sekreterliği Dış Ticaret Kompleksi’nde sektörel tüm sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılım sağladığı “Yurt İçi Fuar Planlama Toplantısı” gerçekleşti.

Türkiye’de gerçekleşmesi planlanan Tekstil ve Hazır giyim fuarı ile alakalı olarak öncelikle fuar merkezi olarak Cnr Fuar Merkezi ve Tüyap Fuar Merkezi konusunun üzerinde duruldu. Yapılan araştırma istatistikleri sonucuna göre Havalimanı’na yakın olması sebebi ile CNR Fuar Merkezi tercih edilmiştir. Toplantıda konuşan İHKİB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özkan Karaca yurt içinde organize edilecek fuara ilişkin İHKİB olarak destek vereceklerine dikkat çekerek “ Türkiye’deki tüm hazır giyim dernekleri ile bir araya gelerek istişarelerde bulunduk. Toplantılarımız neticesinde Türkiye’nin bir moda fuarına ihtiyacı olduğuna kanaat getirdik. Bu kapsamda tüm sektör temsilcilerimizle birlikte hareket ederek festival ve modayı bir arada sunan büyük bir tekstil ve hazır giyim moda fuarı inşa etmeliyiz” dedi.

MESİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Betül Işık ise toplantıda yaptığı değerlendirmesinde Türk Tekstil ve hazır giyim piyasası olarak organize edilecek fuarın bir konsept çerçevesinde hazırlanması gerektiğine dikkat çekerek, “ Tekstil sektöründe çok daha ileriye gidebilmek adına organize edeceğimiz fuarlar için bir konsept belirlememiz ve bu konsept çerçevesinde ilerlememiz gerekmektedir. Düzenlediğimiz her fuar için bir hedef kitle belirlemeli ve bu hedef kitleye yönelik koleksiyonlar hazırlayıp kendimizi diğer markalardan ayırabilmeliyiz. Sezon açısından en uygun fuar dönemi Şubat- Ağustos veya Mart- Eylül olmalı. MESİAD olarak fuar projesinde İTKİB’in destekçisiyiz” dedi.

Toplantı katılımcıların soru cevap kısmı ile sona erdi. Toplantıda MESİAD’ı Başkan Vekili Betül Işık temsil etti.