Hazır Giyimin Ardındaki Yerel Güç, ‘Trend İnovasyon’la Büyüyor

Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği (KYSD) tarafından 25-26 Eylül 2018 tarihlerinde düzenlenen ‘III. Tekstil Aksesuarları Trend ve İnovasyon Etkinliği’ yerli ve yabancı birçok profesyonel alım ve satım grubunu bir araya getirdi.

En Keyifli En Yeni Aksesuarlar Bir Arada

25-26 Eylül 2018 tarihlerinde Wow Airport Otel Convention Center’de gerçekleşen etkinliğin en önemli ayağını B2B görüşmeleri oluşturuyor. 2019 yılı Aksesuar Trend ve İnovasyon Sergisi’nin de yer aldığı organizasyonda askı, astar, dar dokuma, düğme, etiket, fermuar, iplik, tela, kapitone ürünleri sergilendi. Okan Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü’nün yine bu ürünleri kullanarak tasarladığı konsept defile, nostaljik dikiş makinelerinden oluşan sergi ve sunumlardan oluşan etkinliğe MESİAD Başkan Vekili Betül Işık, MESİAD Saymanı ve İTO Komite Başkanı Gürbüz Turan LERAS ve ULUSAL TELA markaları ile katılım gösterdiler.

Birçok birlik ve STK’nın da destek verdiği etkinlik, KYSD’nin sektöre kazandırdığı önemli bir değer olarak kabul ediliyor. Konuyla ilgili olarak KYSD Başkanı Dr. Murat Özpehlivan, “Konfeksiyon Yan Sanayi sektörünün bu büyük buluşmasında ziyaretçilerimiz, en yeni trendlerle ve inovatif ürünlerle buluştular” dedi. Konfeksiyon ve hazır giyim sektör temsilcileri ile bu sektörü tamamlayıcı ürünler üreten yan sanayi endüstrisi firmalarını bir araya getirmeyi amaçlayan etkinlikte; yeni teknolojiler ile tamamlayıcı ürünler hakkında bilgi paylaşım ortamı sağlandı. İki gün süren etkinlik boyunca 70 seçkin firma en yeni aksesuar trendlerini sergilediler.